Aqualyx

Niechirurgiczny sposób usuwania miejscowych otłuszczeń

Adipocytoliza (rozpad komórek tłuszczowych) przy użyciu roztworu Aqualyx jest nieoperacyjną metodą usuwania miejscowych otłuszczeń ciała.
Stosujemy ją najczęściej w okolicy podbródka, krętaży (tzw.bryczesy), bioder, brzucha, ramion i kolan. Polega ona na ostrzykiwaniu miejsca z tkaną tłuszczową przy użyciu dość długiej igły – z zaledwie jednego lub ewentualnie dwóch miejsc wkłucia. Iniekcja roztworem Aqualyx może stanowić alternatywę dla znacznie bardziej ingerencyjnych zabiegów chirurgicznych usuwania tkanki tłuszczowej np. liposukcji. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjęta z codziennego funkcjonowania. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje fakt, że upoważnieni do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie uzyskując stosowny certyfikat, i jest to zasada rygorystycznie przestrzegana przez polskiego dystrybutora preparatu Aqualyx- firmę Fenice z Warszawy.

Występujące po zabiegu objawy to:
  • krótkotrwałe pieczenie, swędzenie,
  • zaczerwienienie i ciepło,
  • trwajace kilka dni: obrzęk, bolesność i krwiaki.