Wypełniacze

Korekcja kształtu ust i modelowanie rysów twarzy

Z wiekiem zmienia się kształt twarzy. Skóra wiotczeje, policzki i podbródek opadają. Dzięki nowoczesnym wypełniaczom ze stabilizowanego kwasu hialuronowego możemy uzyskać efekt odmładzający podobny do tego, jaki do tej pory był osiągalny jedynie poprzez lifting.

Zabieg nie jest tak inwazyjny jak tradycyjny zabieg chirurgiczny i pozwala osiągnąć natychmiast bardzo naturalny efekt.

Kwas hialuronowy jest jednym z najważniejszych składników naszej skóry. Wchodzi również w skład tkanki łącznej, ciałka szklistego i powierzchniowych chrząstek stawowych. Stanowi naturalna barierę chroniącą tkanki przed infekcją bakteryjną, łączy ze sobą włókna kolagenu i elastyny w skórze właściwej, ma również bardzo silne właściwości wiązania wody
w skórze.

W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje, skóra traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki.

Kwas hialuronowy w połączeniu z wodą tworzy gęsty śluz lub żel. Jest on w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody, niż wynosi jego masa. Z tego powodu jest stosowany w kosmetykach jako jeden z najbardziej wartościowych składników nawilżających i z powodzeniem wykorzystywany w zabiegach przeciwzmarszczkowych. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może przyłączyć do siebie 250 cząsteczek wody.

Marzenia o młodzieńczych, pełnych ustach i ich równym konturze są dziś możliwe do zrealizowania. Najbardziej popularne są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Efekt widać natychmiast. Dzięki właściwościom kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w skórze, uzyskuje się poprawę nawilżenia warg oraz efekt liftingu tego obszaru.

Kwas hialuronowy podawany w zastrzykach podskórnych ujędrnia i nawilża skórę, wypełnia bruzdy wokół ust
i zmarszczki. Używany jest do modelowania zmieniających się z wiekiem rysów twarzy. Do zabiegu używa się wysokiej jakości stabilizowanego kwasu hialuronowego, który otrzymuje się syntetycznie i jest on niemal identyczny z naturalnym.